Kontakt Galeria wyrobów koszyk zamówień Kowalstwo Ryszard Skuza


FRANKENSTEIN

      Pewnego dnia zostałem zapytany przez członków zaprzyjaźnionego stowarzyszenia Fotograficznego CKfoto.pl o to czy mógłbym wykonać prace która wpasuje się w tematykę wystawy zdjęć jaką przygotowywali w muzeum historii Kielc. Tematem wystawy był HORROR a sama jej inauguracja odbywała się przed dzień święta 1 listopada 2013 roku. Temat wydał się dość ciekawy i idealnie wpasował się w pomysł jaki przyszedł mi do głowy po obejrzeniu kilka lat wcześniej ekranizacji książki Frankenstein, metalowy Frankenstein większy od przeciętnego człowieka. Do tamtej pory zawsze brakowało czasu lub chęci na realizacje tego pomysłu a wbrew pozorom temat nie był prosty.

      Czasu nie było wiele skupiłem się więc na najważniejszym : kowalska praca widoczna na twarzy , metalowe włosy i ręce , niestety nie starczyło czasu na stalowy garnitur ale kutych metalowych butów ze stalowymi sznurówkami nie mogłem sobie odpuścić.

      Wystawa udała się świetnie a gość specjalny w osobie Frankensteina budził duże zainteresowanie i mam nadzieje że przyczynił się choć w małym stopniu do popularyzowania Kowalstwa. Zapraszam do zapoznania się ze zdjęciami w wystawy http://ckfoto.pl/wystawy_horror.html

      Po skończonej pracy w muzeum metalowy Frankenstein powrócił do mojego warsztatu gdzie wita gości. Czasami zabieram go również na rożnego rodzaju wystawy i pokazy.